Minu lugu

Olen Tehnikaülikooli cum laude lõpetanud süsteemiinseneri diplomiga mees ja oma elus näinud maailma värvikaid erinevusi ning süsteemide hukku ja sünde. Nõukogude Liidus sündinuna ja sõjaväe läbinuna sattusin USA-sse liberaalsesse kunstikolledžisse, kus tudengiteks olid enamasti rikaste perede kaunid tütred. Peaaegu rahatuna rändasin koolivaheaegadel läbi USA, sattusin ajakirja Time fotole, andsin intervjuusid USA telejaamadele, raadiole ja ajakirjadele.

Hiljem töötasin Kanadas ja sain ühena kahest esimesest eestimaalasest globaalse tippfirma McKinsey & Co. juhtimiskonsultandiks. Olen töötanud ka USA saatkonnas.

Suure osa oma elust juhtimiskonsultandina töötanuna olen nõustanud oma firma PW Partners kaudu paljusid organisatsioone, keskendudes eelkõige muutuste juhtimisele. See töö on mind viinud ka näiteks Valgevenesse ja Ukrainasse. Eesti majanduse arengut olen tutvustanud nii Soome, Hollandi kui USA ettevõtjatele. Hiljem keskendusin rahvusvahelisele kaubandusele eelkõige Kagu-Aasiaga.

pw1Olen olnud Ameerika Kommertskoja (AmCham) Eesti asepresident, Eesti Konsultantide Assotsatsiooni president, Kiwanis Tallinna president, JCI (noortekoda) auliige jne.

Aktiivse suhtlejana on õnnestunud vahetada mõtteid väga erinevate inimestega ja kätelda nii Ameerika kui Eesti presidendiga.

Olen alati armastanud sporti ja aktiivset tegevust, tegelenud kergejõustiku, judo, peotantsu, orienteerumise ja korvpalliga.

Kogu elu olen pidanud end vaatlejaks, kes näeb ja märkab.

Minu kirjutiste aluseks on mõjutusteta sisemine ausus. Ma kirjutan omi mõtteid ja loon seoseid erinevate juhtumiste ja protsesside vahel. Keegi ei saa mulle öelda, mida ma öelda tohin ja “mida rahvas teada ei tohi”. Vaba isiksus tohib ja peab kõike tedma, mida ta tahab. Kas see ka tõde on, seda saab igaüks ise otsustada.

Ootan sind erinevatel teemadel arutlema (mitte vaidlema 😉 ), erinevad nägemused annavad meile uut mõistmist ja arendavad edasi.