Tulin korraks Pärnusse, ikkagi juba aprilli keskpaik ja suvepealinn puhkajate vastuvõtuks valmis. Jõudsin kohale ja hakkas sadama lund … globaalne soojenemine on sama kahtlane jutt kui kaksiktornidesse sõitnud lennukid. Jaanipäevani on veel kaks kuud aega, seega lund võib tulla lisakski. Soomlased on jätkuvalt suvepealinnas kohal ja rüüpavad õlut, teeksid seda vist meelsasti juba välikohvikus, aga kohvikud pole laudu lumistele terrassidele tõstnud. Ma usun, et Pärnu kujuneb sel suvel veelgi popimaks suvituskohaks kui varasemalt ning peab tänama selle eest suurepärast regionaalpoliitkat ajavat valitsust. Siit Pärnust on hea lühike tee Lätti odava alko ja kütuse järele, logistiline puhkuse asukoht on eestlasele järjest tähtsam. Valitsus on aru saanud, et mõistlik on riigieelarvest ka jõulisemalt investeerida, sest vajalik oleks ehitada Pärnu-Ikla maantee neljarealiseks. Siis saaks seal kehtestada kiiremad piirkiirused ja alko järel käimine ei võtaks nii palju aega. Kui lõpuks RailBaltic ka valmis saab, siis on võimalik kaubavedu (isiklikuks otstarbeks muidugi) veel efektiivistada.

Meil on põhjust uhke olla, sissetuleku kohta on meil vist Euroopa kallim alkohol, toit, kütus ja elu ning me saame sellega kõik hakkama. Meil on maailma tublim ametnik ka, kes ühtegi viga ei tee. Ja riik toetab ettevõtlust ning mõlemad maksujõulised eestlased ostavadki aeg-ajalt meie tooteid. Mulle pakub palju meelelahutust kõik see temaatika, millega asjapulgad tegelevad. Näiteks palgalõhe on põnev. Palgaheeringas ja palgatursk oleks ka. Kui lõpuks palgalõhe kaoks, ehk meeste palka vähendataks (keegi ei hakka ju naistel palka tõstma kampaania korras), siis saaks nende meeste naised, kellel palka vähendati, palgatursa näoga vaadata uusi kõrgemate maksudega hindu kaupluses. Ja õhtusöögiks on kaks heeringat, üks emane ja teine isane.

Maksude väljamõtlejad on leidlikud – limonaadimaks, siidrimaks, paksumaks, automaks, kütusemaks, teemaks, et me elaks puhtamalt ja tervislikumalt. Aga kibedamaks (sobib pulmadeks), tursamaks, tursapilk kõigil, kes maksud ära maksid? Loomingul pole piire…

Veel on põnev teema heidutus. Välisväed marsivad sisse selleks, et heidutada teisi välisvägesid. Mitte ….gi ei saa enam aru. Kui kardan, et vargad mu kuurist moosid ära näppavad, siis kutsun naaberlinna vargad oma moosikuuri elama. Heidutus, junõu. Kui mees läheb reede õhtul sõpradega kõrtsu, siis kas peab pelgama, et naine on orgunninud mingid võõrad naised kohale teda heidutama, et naistesse ei läheks… Ma õpin ka meie eksimatutelt juhtidelt. Kuna on pidev oht maksutõusudeks, siis tegin endale ühe firma välismaale, maksuheidutuseks. Inimesi ma palgata ka ei kavatse, et ei tekiks palgalõhet. Ja rohelisi riideid ma ei kanna, et keegi ei peaks mind roheliseks mehikeseks.

Ma loen aeg-ajalt kuidas arvamusliidrid mingeid naljakaid seisukohti võtavad, igasugustel teemadel alates miinimumpalgast ja lõpetades reilbaltikuga. Kes kurat on üldse arvamusliider, see kes kõige kiiremini arvab või kõige rohkem arvab või tuleb see sõnast liiderdaja (kes ainult arvab, aga ei tea). Mul tekkis ka ettepanek (sobib mõnele arvamusliidrile muidugi paremini), palun võtke vastu seadus, mis lubab kandideerida riigikogusse ainult neil inimestel kes on vähemalt kaks aastat erasektoris töötanud. Ja ministri puhul peab olema minimaalselt viis aastat erafirma tööd olema tehtud (riigifirmad ei lähe siinkohal arvesse). See annaks natuke lootust, et otsustajad ehk ka pihta saavad, mida nad otsustavad (lisaks maksu tõstmisele).

Jah, Pärnust paistavad ikka asjad teistmoodi kui Toompea nõlva alt ning Läti on siin lähemal! Täna õhtul kavatsen ohustavat alkoholismi heidutada väikse õllega.

pexels-photo-235615 copy

Print Friendly, PDF & Email