Raamatu kirjutamise ja ilmumise vahele jääb tihti pikk aeg, Vaba Hommik on kirjutatud mitme aasta jooksul ja lõpetatud eelmise aasta suve lõpus. Raamatupoodidesse jõudis ta just nüüd, jaanuari lõpul. Samas on aeg andnud mõnel teemal küpseda. Just täna tegeles valitsus sellega, et ära keelata Eestis Happy Hour. Selle kohta on raamatu lk 16 lõbusapoolne lugu. Ega eestlasele polegi mingeid õnnelikke tunde mõeldud, arvab valitsus. Üks peatükk on pühendatud soovitustele kuidas viia läbi ettevõtjate streik valitsejate omavoli ja ettevõtja kurnamise vastu. Viimaste valitsuste tegemiste valguses tundub see väga asjakohane olevat. Aga üldiselt räägib raamat sellest kuidas me tänapäeva lauskontrolli ja piiramiste maailmas saame oma elu nii üles ehitada, et olla oma otsustes (ja tunnetes) siiski vaba. Sellist üle ühiskonna elavat tegelast hakkasin kutsuma Globiniks (globaalne indiviid).

Vaba Hommik on poodides müügil. Viru Keskuse Rahva Raamatus olen lausa meelitatud, millise autori kõrval kirjatükk seisab. Hommik on teistelegi tähtis…

IMG_0715

Mu mõtted ei pea kõigile meeldima, ei saagi meeldida, kuid need on minu mõtted. Mu arvamused ei pretendeeri absoluutsele tõele, ei saa ega tohigi seda teha. Ma loodan, et keegi leiab raamatust midagi, mis mõne uue idee või arusaamise annab ja kui nii on, siis sellest on mul väga hea meel. Head lugemist ja ka kommenteerimist!

Print Friendly, PDF & Email